Convocatoria da Selección de Galicia para o Campionato de España Loterías de Ciclocross





A Federación Galega de Ciclismo convoca a 19 corredores para participar no Campionato de España Loterías de Ciclocross que se disputará do 12 ao 14 de xaneiro na localidade guipuscoana de Legazpi. A Selección partirá cara terras vascas o xoves día 11.

Os ciclistas citados polo seleccionador autonómico Guillermo Sande son:

Noela Saa Crespo (Academia Postal Actyon MMR)                                      Cadete feminina

Laura Capa Pousada (Farto)                                                                            Cadete feminina

Aida González Parente (Academia Postal Actyon MMR)                            Cadete feminina

 

Miguel Rodríguez Novoa (Ponteareas)                                                         Cadete masculino

Jorge Fernández Lorenzo (Coruxo)                                                               Cadete masculino

Fabián Rodríguez Fernández (Cambre - Renault Caeiro)                         Cadete masculino

Xoel Montes Varela (Avanza)                                                                         Cadete masculino

Martín González Blanco (Academia Postal Actyon MMR)                        Cadete masculino

Zoe del Río Collazo (Marín Ottoman)                                                           Cadete masculino

Borja Gómez Méndez (Ponteareas)                                                              Cadete masculino

 

Andrea García Álvarez (Cambre - Renault Caeiro)                                    Júnior feminina

 

Jorge Suárez Fernández (Cidade de Lugo - Esturión)                              Júnior masculino

Adrián Barros Rodríguez (Coruxo)                                                             Júnior masculino

Carlos Canal Blanco (Academia Postal Actyon MMR)                             Júnior masculino

 

Iván Feijoo Alberte (Academia Postal Actyon MMR)                             Sub23 masculino

Samuel González Carrera (Salvaterra)                                                    Sub23 masculino

 

Irene Trabazo Bragado (Marín Ottoman)                                              Sub23 feminina

 

Darío Otero Pampín (Muebles Compostela)                                         Elite masculino

 

Luciano Jesús Carretero Sánchez  (Cambre - Renault Caeiro)           Máster-30 masculino