Galicia xa ten a selección para os Campionatos de España Escolar





Xa é pública a lista dos mozos e mozas que representarán a Galicia nos próximos Campionatos de España Escolar de Ciclismo que terán lugar en Baños de Molgas (Ourense) do 6 ao 8 do mes de xullo. O seleccionador galego Guillermo Sande contará cun total de 26 ciclistas, moitos dos cales xa os tivo convocados para un adestramento hai unha seman no escenario da competición, donde tiveron ocasión de facer unha primeira toma de contacto cos circuitos.

A expedición quedará concentrada en Baños de Molgas a partir do día 4 co gallo de poder preparar a conciencia as diferentes modalidades que forman a competición e tratar de facer un papel destacado nestes Campionatos.

O Campionato de España arrincará o venres 06 de xuño coas contrarreloxos individual e por equipos da categoría cadete tanto masculina como feminina. O sábado 7 terán lugar as probas en liña infantil, e as competicións de xymkana e btt.

O domingo será a quenda da proba en liña para a categoría de cadetes. 

Toda a información relativa ao Campionato de España Escolar de Ciclismo poderedes seguila en redes sociais a través do hashtag #CEECICLISMO18.

CONVOCADOS:

INFANTIL MASCULINO                                                        INFANTIL FEMENINA

Asier Torrado Castro (BARBANZA)                                     Vania Gregores López (PONTEAREAS)

Iago González Fernández (TEABIKES)                                Sonia Domínguez Estévez (MARIN)

Bruno Puceiro Romero (PADRONES)                                 Lucia Torres Alonso (TEIS)

Sergio Farto Sabucedo (FARTO)                                          Lucia Crespo Gómez (REDONDELA)

CADETE MASCULINO                                                            CADETE FEMENINA

Miguel Ángel Mera Gallego (MMR)                                      Claudia García Salgado (REDONDELA)

Diego Rodríguez Vilariño (MMR)                                           Aroa Mediavilla Lens (CAMBRE)

Rubén Fandiño Fernández (COMPOSTELANO)                  Carla Montoiro Suarez (NEGREIRA)

Adrián López Munin (COMPOSTELANO)                              Laura Teniente Pena (PADRONES)

Manuel Rodríguez Alonso (PONTEAREAS)                           Sara Erea García Lousa (BETANZOS)

CADETE BTT MASCULINO                                                       CADETE BTT FEMENINO

Miguel Rodríguez Novoa (PONTEAREAS)                              Noela Saa Crespo (MACEDA)

Marco Nube Lema Pérez (MACEDA)                                      Laura Capa Pousada (FARTO)

Jorge Fernández Lorenzo (CORUXO)                                      Zaira Vila Gallego (CORUXO)

Fabián Rodríguez Fernández (CAIMANES BETANZOS)         Laura Fernández Gómez (2.0 SPORT TEAM)