Lista de convocados para representar a Galicia no Campionato de España de Ciclocrós





A Federación Galega de Ciclismo deu a coñecer o conxunto de ciclistas que formará parte da Selección de Galicia para tomar parte nos próximos Campionatos de España que se disputarán na Illa das Esculturas de Pontevedra do 11 ao 13 de xaneiro.
En canto ao número  de corredores, serán 36 os que lucirán as cores de Galicia nas diferentes categorías. A Escola de Ciclismo de Maceda será a que achegue un maior número de representantes con seis ciclistas. A única baixa de importancia será a fémina élite do Cambre, María José Gómez López.

Lista de Convocados

CAMPEONATOS DE CICLOCROSS PONTEVEDRA 2019

TEAM RELAY

NOMBRE

CATEGORIA

EQUIPO

ANDRÉS CALVETE CANDAL

M30

MONTE XALO

MIGUEL RODRIGUEZ NOVOA

CADETE

PONTEAREAS

IVÁN FEIJOO ALBERTE

SUB23

MACEDA

CARLOS CANAL BLANCO

JUNIOR

MACEDA

SAÚL LÓPEZ ALVÁREZ

ELITE

MACEDA

IRENE TRABAZO BRAGADO

FEMINA SUB23

MARIN

 

NOMBRE

CATEGORÍA

EQUIPO

MIGUEL RODRIGUEZ NOVOA

CADETE

PONTEAREAS

MARTIN GONZALEZ BLANCO

CADETE

MACEDA

FABIAN RODRIGUEZ FERNANDEZ

CADETE

CAIMANES BETANZOS

ANXO CARRIL ROJAS

CADETE

CORUXO

ZOE DEL RIO COLLAZO

CADETE

MARIN

LAURA CAPA POUSADA

CADETE F.

FARTO

ZAIRA VILA GALLEGO

CADETE F.

CORUXO

SONIA DOMINGUEZ ESTEVEZ

CADETE F.

MARIN

YRAYA GROBA CORREA

CADETE F.

SALVATERRA DE MIÑO

CARLOS CANAL BLANCO

JUNIOR

MACEDA

JORGE FERNÁNDEZ LORENZO

JUNIOR

PONTEAREAS

XOEL MONTES VARELA

JUNIOR

AVANZA

DAVID FERNANDEZ PEREZ

JUNIOR

AVANZA

RAUL RODRIGUEZ CRUZ

JUNIOR

REDONDELA

BORJA LORENZO PEREIRO

JUNIOR

F. OSCAR PEREIRO

BORJA GÓMEZ MÉNDEZ

JUNIOR

PONTEAREAS

ANDREA GARCIA ALVAREZ

F. JUNIOR

MACEDA

NOELA SAA CRESPO

F. JUNIOR

MACEDA

CARLA FERNANDEZ TORRES

F. JUNIOR

RIO MIERA

SAMUEL GONZALEZ CARRERA

SUB23

GUERCIOTTI

IVÁN FEIJOO ALBERTE

SUB23

MACEDA

ADRIÁN BARROS RODRIGUEZ

SUB23

FROIZ

IRENE TRABAZO BRAGADO

F. SUB23

MARIN

ZAIDA GONZALEZ MARTINEZ

F. SUB23

O ROSAL

SAÚL LÓPEZ ÁLVAREZ

ELITE

MACEDA

ADRIÁN VALVERDE CASAS

ELITE

RIAS BAIXAS

SERGIO LORENZO

CADETE

AVANZA

LUCIA VAZQUEZ CRESPO

F. ELITE

CYCLOS QUINTENA

ANDRÉS CALVETE CANDAL

MASTER 30

MONTE XALO



 

  NOMBRE

CATEGORIA

EQUIPO

MANUEL GONZALEZ OJEA

MASTER60

  BICI O CON

MARIO CASTRO SOLLA

MASTER50

  PADRONES

 

 

 

MANUEL ARMADA FENTANES

MASTER40

  CIDADE DE SANTIAGO

ALEJANDRO TRASBACH SOMOZA

MASTER40

  RACING CYCLING

ALEJANDRO MESIAS SENRA

MASTER30

  CICLOSQUINTENA

MONSERRAT  MARTINEZ ALONSO

F. MASTER30

  OIENSE

SONIA COSTOYA VARELA

F.MASTER40

  CORBELO

MONICA ALARCON HERNANDEZ

F.MASTER40

  ARCADECYCLES