Novas

Convocatoria da Selección de Galicia para o Campionato de España XCO/XCE/TR





Doce bikers defenderán as cores da Selección de Galicia no Campionato de España XCO/XCE/TR 2019 que do 19 ao 21 de xullo celebrarase na localidade navarra de Arguedas.

A convocatoria compóñena:

JUNIOR MASC.

CARLOS CANAL BLANCO - MACEDA, C.C.

XOEL MONTES VARELA - AVANZA, A.D.

MARCO NUBE LEMA PÉREZ - MACEDA, C.C.

 

JUNIOR FEM.

ANDREA GARCIA ALVAREZ - MACEDA, C.C.

NOELA SAA CRESPO  - MACEDA, C.C. 

 

SUB23 MASC.


Veloso vence no prólogo e lidera a xeral do Trofeo Joaquim Agostinho





 

O galego Gustavo César Veloso (W52-FC Porto) adxudicouse este xoves o prólogo do Grande Prémio Internacional de Torres Vedras - Troféu Joaquim Agostinho, asumindo o liderato da xeral individual en Turcifal, Torres Vedras.


Vídeo: resumo do Campionato de España de Enduro 2019 - Toyota Nipocar





Fai click neste enlace para ver o resumo do Campionato de España de Enduro 2019 - Toyota Nipocar emitido por Teledeporte

 

Foto: Yaiza F.P. 


VIII edición do mellor descenso urbano de España: DHU Vila de Sarria





Esta fin de semana 13 e 14 de xullo terá lugar en Sarria (Lugo) o xa consolidado Descenso urbano de MTB, proclamado por moitos como o mellor urbano de España e recentemente premiado pola Federación Galega de Ciclismo como mellor evento do ano.

Máis de 60 voluntarios fan posible que se leve a cabo un despregamento digno de calquera mega evento no que se reparten máis de 100 estruturas de madeira, as cales farán posible o espectáculo de acrobacias e velocidade que caracterizan aos participantes deste deporte.


Convocatoria da Selección de Galicia DHI para o Campionato de España





O domingo 21 de xullo disputarase en Teror (Gran Canaria) o Campionato de España BTT-DHi. Galicia estará representada por unha selección confeccionada hai dous meses e que debido á complexidade do desprazamento será algo máis reducida que noutras convocatorias:

Cadete feminina: Uxía Alvarez Blanco (Coruxo, C.C.)

Júnior: Marco Martínez Peña (Corbelo, C.C.)

Sub 23: Víctor Mariño Ferreira (X-Bikes, C.)

Sub 23: Kevin Méndez Bouza (Rocasport Giant, C.)

Máster 30: Manuel Pellón Carballeira (BDM Bike Club)